Kaynak ikonu

xF2 Skin UI.X 2 2.0.10.0.0

indirmek için izniniz yok

Xen

XenForoVIP
Yönetici
Administrator
Xen Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

UI.X 2 - UI.X 2

Ekli dosyayı görüntüle 2447

Introducing the fan favorite UI.X for XenForo 2. Based off of the tried true methodologies of its XenForo 1 predecessor, UI.X continues to push the boundaries of intelligent, performant, perfected design. Modern tools that increase user interactions, familiar user interface based on Google’s ever popular Material design, and the backing of a team well-versed in the XenForo software make UI.X a wise choice for any forum. ThemeHouse has been building products for...
Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

bahadirokay

New Member
uix 2.0.5 ile 2.0.7 arasında çok bir fark yok bence 2.0.5 i normal temalardan kaldırmalısınız. isteyen 2.0.7 yi vip olarak indirebilsin. bu benim şahsi fikrim olup sadece size yöneltmek istedim. şahsen ben 2.0.5 ücretsiz olarak indirebilirken 2.0.7 için ayrıca bir vip üyelik almazdım :) 2.0.5 olan tema 2.0.8 xf2 sürümünde de çalışıyor çünkü hatta daha az hatasız.

F.E.A.R

XenForoVIP
Administrator
Xen kullanıcı adlı kişi UI.X 2 Bu kaynak hakkında yeni bir güncelleme yayınlamıştır:

UI.X 2 2.0.10.0.0 Released

UI.X 2 2.0.10.0.0 Changelog:
  1. Fixed cookie notice alignment
  2. Fixed the issue that caused registration field names from not being aligned with the field boxes
  3. Improvements were made to the styling for the media column sidebar
  4. Improvements were made to button sizing
  5. Fixed scrolling notice display issues
  6. Removed the negative margin in the title bar
  7. Improvements synced styling on quick reply messages
  8. Social media links now open in a new tab
  9. Improved...
Güncellemenin devamını inceleyin...